۱۳۹۴ تیر ۲۰, شنبه

باغ گیلاس و اراده ی آهنی ........

یه مقدار طنز و باقی قضایا .....

تزریق سالانه آهن به رگ و تقویت رگ ها با آهن .... 

هر فصلی یه خوبی هایی داره - آفتاب، میوه و بخصوص گیلاس فصل  تابستان را از دست ندهید .

هرساله ما در اوایل ماه جولای گروه هایی  از دوستانمان را جمع میکنیم و میزنیم به باغات گیلاس اطراف شهر گریمزبی و جوردن . امسال هم طبق معمول اول ماه جولای که روز تولد کشور کانادا هم هست - مبارکش باشه ایشالا -  دوستان در خانه ما جمع میشوند و از اینجا می زنیم  به سمت باغهای گیلاس و آلبالو .

میگویند گیلاس و آلبالو آهن دارند و با خوردن آنها بدن از ویتامیین آهن سرشار میشود  و جریان خون آهن را با خود به تمام نقاط بدن و بقول فرنگی ها " coast to coast " میبرد . بطوریکه  اگر آهن ربایی امروز به بدن ما-باغ گیلاس رفته ها نزدیک کنند بطرف آهن ربا کشیده میشویم و یا شاید بر عکس-  بدن ما بدلیل آهن زیاد آهن ربای زورگو را بطرف خود بکشد . بهرحال با خوردن گیلاس زیاد - یه نوع کشش در ما بوجود می آید و همه را جذب و کسی را دفع نخواهیم کرد و یه نوع کش دادن موضوع هم در ما ایجاد میشود که همه چیز را کشش بدهیم .

خلاصه اینکه با خوردن گیلاس و آلبالو تمام آهن های جهان در بدن ما جمع شده اند - خدا میداند همین چند روزه چند نوع آهن با خوردن گیلاس و البالوهای جور واجور وارد بدن مان شده است . امیدوارم با خوردن آهن زیاد احساس دون کیشوتی به ما دست ندهد وگرنه ' سروانتس '  نویسنده دون کیشوت در تابوت خود خواهد لرزید و ما را نفرین خواهد کرد . از امروز سنگینی بیشتری را بر شانه ها و تن و جان مان تحمل خواهیم کرد ، یعنی  تحملی آهنین و فکری آهنین در وجودمان احساس خواهیم کرد .


در باغ گیلاس که بودم از دوستان سوال کردم : آیا این آلبالو گیلاس هایی را که می بینم حقیقت دارد یا اینکه ظاهرا اینطور است ؟؟ یعنی بقول برکلی فیلسوف این گیلاس ها وجود ندارند و تنها چشم مان است که آنها را می بیند - البته برکلی هم یه کم راست گفته ها ، پس از خوردن البالو و گیلاس- حالا چشمم بود که  آلبالو و گیلاس می دید . و گاهی هم آلبانوی خواننده ایتالیایی را بجای آلبالو می دید م .

و اما از خاصیت های گیلاس و آلبالو برایتان بگم :
دارای اکسید زینک است که درد آرتروز را کم می کند
از نقرس جلوگیری می کند
دارای انتی اکسیدانت است و استرس را کم میکند
یه موادی در آنها هست که نمی گذارد سلول های سرطانی در بدن رشد کنند
بدلیل پتاسیمی که دارد فشار خون را کم می کند
بدلیل فیبری که دارد وزن بدن را کم می کند
بدلیل ملاتونینی که دارد باعث آرامش در ما شده و کمک می کند بهتر بخوابیم
بدن را از حالت رادیکال به نرمش وامیدارد( برای آدمهای رادیکال خوبه )
نمک بدن را از بین می برد
یعنی آدمها را بی نمک میکند
خلاصه اینکه :
cherry cheers you
و  باعث اراده ای آهنین در ما می گردد ......
یاحق ....

هیچ نظری موجود نیست: